Bileciki weselne

Usadowienie wszystkich uczestników przy weselnych stołach niejednokrotnie jest sporym wyzwaniem. Łatwo można zapomnieć o kimś podczas ogólnego zamieszania, łatwo również popełnić gafę przydzielając miejsca koło siebie osobom, jakie za sobą nieszczególnie przepadają.

stół
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Z tego też powodu coraz częściej na takich uroczystościach pojawiają się winietki ślubne, których rolą jest uporządkowanie sprawę miejsc do siedzenia. Winietki to po prostu niewielkie kartoniki z nadrukowanymi nazwiskami poszczególnych gości, położone w miejscach, jakie im zostały przydzielone. W naszych weselnych obyczajach winietki na stół nie są obowiązkowo używane, niektórzy wręcz są im bardzo przeciwni.

Rzeczywiście niektóre osoby zapewne będą niezbyt zadowolone z tego, że w jakiś sposób im się narzuca miejsce przy stole. Lecz zalety takiego pomysłu są naprawdę duże, zwłaszcza na weselach z dużą ilością zaproszonych gości, zapobiegając przede wszystkim dużemu zamieszaniu na początku. Bardzo ważne jest jednak, żeby przydzielenie miejsc do siedzenia wspólnie przemyśleć, pamiętając o pewnych zasadach jakie się z tym wiążą.

winietki na wesele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *