Kartki na Komunię

Komunijna uroczystość powinna być przygotowana bardzo starannie, ponieważ jest ona istotnym wydarzeniem w życiu młodego człowieka. Jedną z istotniejszych rzeczy przy przygotowaniach będzie zaproszenie rodziny i bliskich, którzy będą w niej uczestniczyli.

komunia
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Cały czas, ze względu na wyjątkową rangę tego dnia, praktykuje się zaproszenia komunijne wersji papierowej, należy unikać stosowania wyłącznie słownej formy. Szczególnie, że dziecko po pierwsze samo powinno je przekazać, a dodatkowo mogło także takie zaproszenia na komunię samodzielnie zrobić. Być może nie będą one takie idealne, jak kupione w jednym ze sklepów, ale zaangażowanie i praca włożone w przygotowanie zaproszeń z całą pewnością będą docenione. Continue reading „Kartki na Komunię”

Kartki na Chrzest

Chrzest jest pierwszym ważnym wydarzeniem w życiu malucha, jakiego przeważnie i tak nie będzie pamiętało. Bardzo dobrze będą za to pamiętać goście, jacy wspólnie z rodzicami będą się cieszyli z tych wyjątkowych chwil. Jednak aby mieli oni okazję wziąć udział w tym rodzinnym wydarzeniu, to wcześniej ich trzeba w jakiś sposób zaprosić, a idealnie nadawać się do tego będą zaproszenia na chrzest.

chrzest
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Spora ilość osób z nich często rezygnuje, lecz z różnych powodów nie należy tego robić. Przygotowanie zaproszeń na chrzest nie stanowi dużego problemu, bo albo można kupić gotowe w sklepie, albo samemu coś oryginalnego przygotować. Ich wybór jest naprawdę duży – na części z nich znajdują się grafiki, na części wierszyki na chrzest, a jeśli ktoś będzie chciał, to także może umieścić zdjęcie swojego malucha. Continue reading „Kartki na Chrzest”

Kartki weselne

Wesele to w wielu przypadkach nawet ponad rok intensywnych przygotowań, a także konieczność pozałatwiania dużej liczby organizacyjnych spraw. Zarówno tych większych, takich jak wybranie orkiestry, sukni weselnej czy sali, jak też drobniejszych, typu wiązanka, samochód czy zaproszenia ślubne. W przypadku tej ostatniej sprawy sporo par dość niedbale do niej podchodzi, a tymczasem zaproszenia na ślub są bardzo ważne.

wesele
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Po pierwsze pełnią one funkcję informującą – to przecież zaproszenie weselne będzie zawierało datę, godzinę i miejsce planowanej uroczystości. Ale nie mniej istotne będzie to, że wręczane bliskiej rodzinie, znajomym oraz przyjaciołom zaproszenia na wesele to pewnego rodzaju wizytówka przyszłych małżonków. Continue reading „Kartki weselne”